alyonah0105
alyonah0105
14-10-2020
Mathematics
contestada
need help asap please help
Respuesta :
22amanda
22amanda
14-10-2020
It’s the second option :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
25 POINTS AND BRAINLIEST PLEASE HELPQ1 - A cell population grows at a rate of 30% every minute. It has a current population of 5,000. What will its population b
A bakery offers a price of $4.20 for 5 cupcakes. What is the unit price? $0.84 per cupcake O $0.48 per cupcake O $1.48 per cupcake O $1.84 per cupcake
The power generated by the engine was just 2.984 KW. How long would this engine have to run to produce 3.60 × 104 J of work?
78. Which sentence is grammatically correct? 1) I think he never open an account in that bank. 2) He always visits that selfish lady at the informations desk. 3
Read and compare what two students have to say about baseball. Passage 1 "I hope you can come watch me play this season. My team is the Grove Gators, and we are
Select all the expression that are equivalent to 3x + 9 + 3x + 9 A : 3( 2x + 3) B: 3(2x + 6) C: 2( 3x + 9) D: 6(x +3 ) E: 6( x + 18) F: 2(4x +16)
1. How is an "Addiction" different from a "Habit"? 2. Why do some people develop addictions, while others do not? 3. What are some of the commonly held stereoty
Jeff ate 1/3 of the jar of cookies. Laura ate 1/6 of the cookies in the jar. What fractions of the cookies did they eat?
Hue is arranging chairs. She can form 2 rows of a given length with 4 chairs left over, or 9 rows of that same length if she gets 10 more chairs. Complete the e
2. Simon has to learn 155 words. If he learns 5 words every day. How many days will be take to learn allthe words?