Respuesta :

9.70/5 = price of one
price of 1 * 11 = price of 11

Answer:

[tex]\frac{9.70}{5}[/tex] × 11

Step-by-step explanation:

The cost of 5 rubbers = $9.70

To determine the cost of 11 rubber stamps we have to calculate the price of 1 rubber then multiply with 11.

So to calculate the cost of 11 rubbers the equation will be

[tex]\frac{9.70}{5}[/tex] × 11