coolheim56
coolheim56
13-09-2017
Mathematics
contestada
what is the unit rate of 9.60 for 4 pounds
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
13-09-2017
9.60 / 4 = 2.40 per lb
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
can a aquatic single cell organism pass on traits to offspring
which transport mechanisms require the formation of a vessel to transport material into or out of a cell. A: Diffusion and osmosis B: Endocytosis and exocytosis
please help asap!!! Factor 5y + 5w. A) 5y(5 + w) B) (5y + 5)w C) y(5 + 5w) D) (y + w)5
Why could Cornwallis not be reinforced by British ships coming down the york river from the west
Two cards are chosen from a standard deck of 52 playing cards without replacement. What is the probability that the first card is an ace and the second is a ki
what are some differences between weeds and plants/flowers? MUST STATE ATLEAST TWO TRUE FACTS!
At a baseball game there were three times as many males as females. 5/6 of the males were boys and the rest were men 2/3 of the females were girls and the rest
A marching band has 1.5 times as many trumpet players as clarinet players. Drag trumpets to represent the number of trumpet players in the band for every 2 clar
Which of the following European countries is one of the top three leading exporters in the world? A) United Kingdom B) Germany C) Spain D) France
Which ones do I click?