jozlynn2290
jozlynn2290
13-05-2024
Mathematics
contestada
Unit rate for 10 potatoes for $4
Respuesta :
olumideolawoyin
olumideolawoyin
13-05-2024
Answer:
$0.4
Step-by-step explanation:
Unit rate for 10 potatoes for $4 = 4/10
=
$0.4
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 77+ )
Otras preguntas
Compare Paris and Romeo from Romeo and JulietGiving out 44 points hurry
Find the LCM of the set of polynomials.4m^3p, 9mp^4, 18m^4p^2
A bulldozer does 30,000 joules of work to push another boulder a distance of 20 meters. How much force is applied to push the boulder?
how do you classify the slope of a line ?
How much voltage would be necessary to generate 10 amps of current in a circuit that has 5 ohms of resistance?
what is the cosine of 135 degrees?
The percent of fat calories that a person in America consumes each day is normally distributed with a mean of about 36 and a standard deviation of about 10. Sup
What Is The GCF Of 15 And 25
Compare Paris and Romeo from Romeo and JulietGiving out 44 points hurry
Elimination method 1) -4x + y = -12 4x + 2y = 6 2) 5x + 2y = 12 -6x - 2y = -14 3) 5x + 4y = 12 7x - 6y = 40 4) 5m + 2n = -8 4m + 3n = 2