a company bought 12 boxed lunches from a delli for $74.50 each boxed lunch costs the same amount which equation represents the proportional relationship between y the total cost of the boxed lunches and x the number of boxed lunches

Respuesta :

I they each cost 6.21$ caz if u do 6.21 you get 74.53 but if you do 6.20 you get74.40 what ever u prefer