nnarssies01
nnarssies01
15-03-2017
Mathematics
contestada
$9.60 for 4 pounds as a unit rate
Respuesta :
leslieerh
leslieerh
15-03-2017
you would divide 9.60 by 4 and you would get
2.40 each pound which would be your unit rate
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
How do Americans exercise popular sovereignty? a) by serving on juries b) by voting for representatives c) through checks and balances d) by revising the Consti
1/2 = m - 1/8 m=_____
Approximate the volume of the backpack that is 17in x 12in x 4in
Why do basketball players need balance?
Plz Help me!!!!!! I need help! Write the ratio in three different formats: a to b, a : b, a/b In a year, there are 4 months that have 30 days. Write a ratio of
6+y=8x heeeelllllllllpppppppp
What was a common problem in feudal society that the Church tried to stop during holy days and seasons?
What is equivalent to 7/10??
Which goal did "fearless soul” Mother Jones work for? A. ending child labor B. cleaning up the Everglades C. putting tobacco farmers out of business D. putting
Which type of anatomic structure are bird wings and butterfly wings when compared to each other?