Respuesta :

So first you need to find out how much one water bottle cost. 
6/24= 0.25 
Okay now you need to find how much it would cost for 10. 
so you would times 10 by $0.25: 
10*0.25= $2.50 
So $2.50 would be you answer. 
Hope that helps!! 
Have a wonderful day!!