Seudónimo
Seudónimo
17-02-2017
Mathematics
contestada
Could someone please help me with this
Respuesta :
fullmetall
fullmetall
17-02-2017
well if 1/16 costs $2 then you do 16*2 to find the cost of 16/16 aka 1 pound. 16*2=32 so the answer is x = 32.
Answer Link
Theschoolofroxie
Theschoolofroxie
17-02-2017
ok i think i got it so he paid $8 dollars for other ingredients so he pain $2 dollars for 1/6th. I think that's how it is if im wrong im sorry
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 29+ )
Otras preguntas
The original price of a dvd is 11 dollars the sale price is 30% off the original price.what is the sale price of the dvd
Round 18.386 to the nearest hundredth of a meter use a number line to show your work
What is the reason i have to do math?
An object on earth has a mass of 4 kg. calculate its weight on another planet that has an acceleration due to gravity one-half that of the earth.
What does pessimistic means?
Which one of the following sentences contains two ideas joined by a connecting word? A. Tina arrived at work earlier than usual.B. Frank went fishing on Sat
Boston,new york philadelphia,charleston.what do the location of all four cities have in common
On which island is mount fuji located
How many times greater is 823,000 to 319,000,000?
One fourth a number decreased by ten equals negative fifty find the number