Seudónimo
Seudónimo
14-02-2017
Mathematics
contestada
asap 13 points and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
14-02-2017
the answer would be 10 it is cheaper you must divide here is my work
You divide unit per price = 10/$6.75 = $1.48 12/$7.25 = $1.65 Which means 10 units are cheaper
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
I need help I am behind in school and i need this to be fished or i will be in big trouble
After reading the article, "Women in the Middle Ages", determine why Lady Macbeth would be adamant about having Macbeth become king. Explain and analyze her pur
Please can you please help me with this poetry? Anybody?
The equation of the line in the graph is y= (blank) x+ (blank)
what is jeffersons main argument against remaining connected to great britian
SPANISH 3 “use the text boxes to fill in the correct conjugations in pretérito or imperfecto”
A recipe for sparkling lemonade calls for 4 tablespoons of lemonade mix and 12 cups of sparkling water. Find how many tablespoons of lemonade mix it takes per c
Determine the value of x in the figure. A) x=70 B) x=140 C) x=40 D) x=35
Mrs. Robert’s vegetable garden is 6 feet wide and 8 feet long. A drawing of the garden has a scale of 1 inch 2 feet. What is the area of the garden on the scale
What are the characteristics of a Democratic Republic?