Respuesta :

Answer:4.25

Step-by-step explanation: you divide the cost by the materials I believe (I’m sorry if it’s wrong)

Answer:

2.85

Step-by-step explanation:

In order to find a unit price (price per item), you will need to divide.

In this case, we have the numbers 14.25 and 5.

So if we divide...

14.25 ÷ 5 = 2.85

We know the unit price.

The answer is 2.85.

Brainliest please?