Respuesta :

Answer:
Cost of each donut should be $3.00

Step-by-step explanation:

please tell me if I am wrong. 2.00 x 0.5 is 1. 2 + 1 is 3.

Answer:

3

Step-by-step explanation:

2 x .5 is 3 1 so. add 2 and 1