sslakee sslakee 14-01-2017 Mathematics contestada Lucy's family purchased one sweatshirt and 4 t-shirts for $110. Mark's family bought three sweat-shirts and 4 t-shirts for $200. Determine the cost of a t-shirt and a sweatshirt.