applebyaaden applebyaaden 15-11-2021 Mathematics contestada Hong paid $12.53 for a 7.03-kg bag of dog food. A few weeks later, he paid $14.64 for a 7.98-kg bag at a different store. Find the unit price for each bag. Then state which bag is the better buy based on the unit price. Round your answers to the nearest cent.