The relationship between the number of pounds (lb) of peanuts and the price
in dollars is shown in the graph. What is the unit price of peanuts?
A. 1 lb/$6
B. $6/1 lb
C. $1/ 6 lb
D. $12/ 2 lb

The relationship between the number of pounds lb of peanuts and the price in dollars is shown in the graph What is the unit price of peanuts A 1 lb6 B 61 lb C 1 class=