Three friends go grocery shopping together and buy apples. Logan buys 4
pounds (lb) and pays $6.00. Lin buys 5 lb and pays $7.50. Chita buys 2 lb and
pays $3.00.
Identify the graph and unit price that represent the cost of the apples.

Three friends go grocery shopping together and buy apples Logan buys 4 pounds lb and pays 600 Lin buys 5 lb and pays 750 Chita buys 2 lb and pays 300 Identify t class=

Respuesta :

Answer:

awnser is D

Step-by-step explanation:

just did this