You buy 3.16 pounds of oranges, 1.15 pounds of pears, and 1.75 pounds of apples.
What is your total bill?
Grocery Store Prices
Item
Cost
Oranges
$1.29 per
pound
Pears $0.99 per
pound
(Round to the nearest cent as needed.)
