Elena went to a store where you can scoop your own popcorn and buy as much as you want. She bought 10 ounces of popcorn for $2.50. How much does one ounce of popcorn cost?

Respuesta :

Answer:

25$

Step-by-step explanation:

2.50 multipled by 10 would make it 25$ for 10 ounces