zjsverycool zjsverycool 14-09-2021 Mathematics contestada Molly is painting her bedroom walls, and the paint costs $24 per gallon. How much does the paint cost per quart? A. $3 per quart B. $6 per quart C. $48 per quart D. $96 per quart