Help please!! Time limit!!

Suppose corn chips cost 22.5 cents per ounce. What would a bag of chips cost if it contained 13 oz? Round your answer to the nearest cent, if
necessary.

Respuesta :

Answer:

292.5 cents

Step-by-step explanation:

22.5 times 13 will equal 292.5