contestada

Indicate the answer choice that best completes the statement or answers the question.


Find each unit rate. Round to the nearest hundredth if necessary.




$11.49 for 3 packages

a.
$0.26 per package

b.
3.83 package per dollar

c.
$3.83 per package

d.
$4 per package