Respuesta :
1.5 lb 34 lb
-------- ---------
$3.60 ?
34×3.60= 122.4
122.4 ÷ 1.5= 24.48
so he can buy 34 pounds of apples for $24.48
-------- ---------
$3.60 ?
34×3.60= 122.4
122.4 ÷ 1.5= 24.48
so he can buy 34 pounds of apples for $24.48
Answer:
the correct answer is 1.80
Step-by-step explanation:
i took the test