Miraculoussoul
Miraculoussoul
13-11-2016
Mathematics
contestada
does anyone understand this?
Respuesta :
Hi4801824552
Hi4801824552
13-11-2016
Maybe, I don't know if I fully understand. I think it's $3! Sorry If i'm wrong, Miraculoussoul!
Answer Link
austinbaird
austinbaird
13-11-2016
so there is a straight line, so at 1 slice it costs $10 and at 5 slices it is $20
so y/x is $10/5 = $2 increase for every slice
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 38+ )
Otras preguntas
2 dimensional set of points that has no beginning or end.
is the sequence geometric 5,4,3,2
Which of the following BEST describes the possible impact of tobacco use on families?
what is the product?
What message about life was revealed in the story "The Most Dangerous Game"
If a car can go from 0 to 60mi/hr in 8.0 seconds, what would be its final speed after 5.0 seconds if its starting speed were 50mi/hr? HELP PLEASEEE
The number 0.8 can be written as 8/10, so it is an irrational number
Is the belief that offenders should receive the punishment that they deserve based on the seriousness of their criminal act?
help plzzzz i don't get it!!
to find the cost for a group to enter the museum, the ticket seller uses the expression 8a+3c in which a represents the number of adults and c represents the n