I’ll mark as brainliest if anyone could help me with these first 3!! I just need the unit rates for each

Answer:привет, я хотел бы помочь вам в школе, вы бы начали объяснять фуртур, и я помогу вам
Step-by-step explanation:
Answer:
1: 0.11 dollar per ounce
2: 96 miles per hour
3: 0.6 dollars per lb
I hope this helped you :)