277221
contestada

A 450-square-foot apartment in New York City costs $540,000. What is the price per square foot?
cost
size of house

Respuesta :

Answer:

It is 1,200$ per square foot.

Step-by-step explanation:

540,000$ divide by 450 equals 1,200$

:))