kfriley0312 kfriley0312 16-02-2021 Mathematics contestada 9. Sarah has to create a floral arrangement out of twigs and flowers that has a total of 9 objects. She has to pay $1 for each twig she uses and $3 for each flower. If she spent $15 on the arrangement, how many twigs and flowers did she buy?