Martha spent $12.35 at the local farmer's market. She bought 3 bundles of collards and paid $4.30 for some fruit. How much did each bundle of collards cost?

Respuesta :

Answer:

12.35-4.30=8.05

8.05÷3= 2.68333333333333....

            ≈2.68

Otras preguntas