Respuesta :
Answer:
0.75 per bagel
Step-by-step explanation:
$3.00 divided by 4 bagels is 0.75 cents for a bagel
The unit rate is $1.3.
To find unit rate you divide.
So in this problem you divide 4 by 3.00 and get 1.3333333 ect. It’s just 1.3. Then add the $ sign. So the answer is $1.3.
To find unit rate you divide.
So in this problem you divide 4 by 3.00 and get 1.3333333 ect. It’s just 1.3. Then add the $ sign. So the answer is $1.3.