Respuesta :
Answer:
$48
Step-by-step explanation:
you would first need to find what the cost of 1 book is so
16 divided by 4 is 4
so 1 book is $4
then you would need multiply the cost of one book by 12
so 4 times 12 is 48
so the cost would be $48
Answer:
$48
Step-by-step explanation:
you would first need to find what the cost of 1 book is so
16 divided by 4 is 4
so 1 book is $4
then you would need multiply the cost of one book by 12
so 4 times 12 is 48
so the cost would be $48