Sally bought 3 packs of strawberries for $7.65. What is the unit price? (price per ONE pack)
A. $2.55
B.$2.05
C. $1.55
D. $2.75

Respuesta :

Answer:

A

Step-by-step explanation:

you just need to divide $7.65 by 3

Answer: The answer is A

Each box cost $2.55

Step-by-step explanation:

7.65 divided by 3 = to 2.55