Respuesta :
Answer:
The answer is the family size
Step-by-step explanation:
I had to find how much it is per ounce and for the small box it cost $1.25 per ounce and for the family size it cost $0.41 which is less than $1.25 so the answer would be the family size of Honey Nut Cheerios
Answer:
Step-by-step explanation:
I had to find how much it is per ounce and for the small box it cost $1.25 per ounce and for the family size it cost $0.41 which is less than $1.25 so the answer would be the family size of Honey Nut Cheerios