aylacaroll aylacaroll 13-11-2020 Mathematics contestada At Walmart, apples cost $0.50 each, and grapefruits cost $2 each. You want to spend exactly $15. Define all unknown variables. Write an equation modeling this situation. (Please don't forget to write the equation :D) (Worth 20 points!! :D :D)