Which of the following is the least expensive cereal per ounce 13oz for 2.59 11.4 oz for 3.69 12oz for 3.99 20 oz for 5.99

Respuesta :

Answer:

13 oz for 2.59 (im pretty sure)

Step-by-step explanation:

13 divided by 2.59 means every 5.01393 ounce it costs 1$. and from there you just find how many ounces compared to dollars.