contestada

Pacos tacos sells three tacos for $1.32 Taco Bell sell five tacos for $4.20 which is a better deal

Respuesta :

zdhe

Answer:

$0.44

Step-by-step explanation:

We find the unit rate for each taco

$1.32/3 for Pacos tacos

$4.20/5 for Taco Bell

We will then get

$0.44 per taco for Pacos tacos

$0.84 per taco for Taco Bell

$0.44 < $0.84

Pacos tacos is the better deal

Answer:

Pacos tacos

Step-by-step explanation: