Respuesta :

$7.84 because $12.59-4.75= $7.84

Answer:

$7.84 more

Step-by-step explanation:

To find how much more you spent on dog food, find the difference between the two prices:

12.59 - 4.75

= 7.84

So, you spent $7.84 more on the dog food