Respuesta :
Answer:
5 muffins would be $10.75
Step-by-step explanation:
I you want me to explain just ask.
$10.75
you have to divide 8.60 by 4 to find out how much each muffin costs
the you get 2.15 and multiply that by 5 to get your answer.
you have to divide 8.60 by 4 to find out how much each muffin costs
the you get 2.15 and multiply that by 5 to get your answer.