Respuesta :

Answer:

two cost 5.6 dollars

Step-by-step explanation:

8.4 / 3=2.8$

2.8*2=5.6$

Answer:

$5.60

Step-by-step explanation:

You first take 8.40 and divide it by 3. Which makes you get 2.8. 2.8 is the cost per ice cream cone. Do 2.8 times 2 to get 5.6.