Respuesta :

Answer:

Step-by-step explanation:

24inches = 96 cents

To find the cost of 1 inch, divide 96 cents by 24.

1 inch = 96/24 = 4 cents

Then to find the cost of 47 inches, multiply by 4.

47 inches = 47 x 4 = 188 cents.