Respuesta :

Answer:

$0.31.

Step-by-step explanation:

If 1.10 apples cost $3.50, we should divide to find the rate per apple.

1.10/3.5  ≈ 0.31

0.31 is the aproximatley answer, since there is no clear answer (at least not from my work). 0.31*70=21.70

The cost of 70 apples are 0.31.