jessileigh
jessileigh
15-09-2016
Mathematics
contestada
72 ounces in 6 steaks in unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
15-09-2016
72 divided by 6 is 12
unit rate is =12
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 64+ )
Otras preguntas
who is the only person who can authenicate the information in a patients medical record
How can you describe the solution set of the equation 16x^2 - 8x + 1 = 0?
3 ounces of cinnamon cost $2.40. There are 16 ounces in 1 pound how much the cinnamon cost per pound
Which word is spelled incorrectly? a. occurence b. pronunciation c. incidentally d. separate
My teacher gave his class two quizzes 80% of the class pass the first quiz but only 60% of the class pass both quizzes what percent of those who passed the firs
Which element is found in nucleic acids but not in proteins? A.) carbon B.) hydrogen C.) nitrogen D.) phosphorus
Shyla covered a box with fabric. the dimensions of the box are shown in the figure below. 7 inches, 11 inches, 8 inches. the fabric costs 7 cents per square inc
peter is taking a science course. he enjoys reading about science but is frustrated because some ideas in the text are very hard to memorize. what should he do
Which unit rate is the lowest price per ounce? (1 point) Choice A: 6 ounces of raisins for $1.49 Choice B: 13 ounces of raisins for $3.59
A conflict is a fight, struggle, or disagreement, between a minimum of three or more people.