nayelinoboa06 nayelinoboa06 15-12-2019 Mathematics contestada Daniel went to the store one day and bought 5 mangoes and 1 apple for $18. The next time Daniel went to the store,he bought 5 mangoes and 2 apple for $22. How many does one mango and one apple cost