Describe the better buy if you plan to buy lots of milk. Support your answer with tables,
graphs, equations, diagrams, and/or verbal descriptions.

Respuesta :

Answer:

The better buy would be, 2 gallons of milk at the cost of $5.98 .

Step-by-step explanation:

Hope this helps