Respuesta :
2.8 is the andwer because when you divide 8.40 divide 3 it is equal to 2.8
Answer:
I think it's 2.8 because 8.4 divided by 3 equals 2.8
Step-by-step explanation:
If 3 bags cost $8.40, then to find how much you need to pay for 1 bag, you need to divide the cost for three bags by 3, which equals 2.8