0404madi
0404madi
15-11-2019
History
contestada
People who farm and trade? 9 letter word
Respuesta :
Аноним
Аноним
15-11-2019
Answer:
villagers
Explanation:
I hope this help
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 57+ )
Otras preguntas
during 1 hour of television there are 2 shows on. what is the ratio of hours to shows? if you watch 3 hours of television what will the ratio be
Help me please for a b and c
There are 75 new houses being built in a neighborhood. Last month, 1/5 of them were sold. This month, 1/3 of the remaining houses were sold. how many houses are
Given that weekly demand curve of a local wine producer is p = 50 − 0.1q, and that the total cost function is C(q) = 1500 + 10q, where q bottles are produced ea
i need help on punctuating this whole thing
A 3-gallon jug of water costs $19.68. What is the price per pint?
Please help. Click on the inference that is most logical based on the information given in the selection.
Empareja la palabra con el ejemplo. Match the vocabulary word with the example. << todo para aquel, que tiene cien corbatas, cuatro coches de lujo y no pi
Samantha has some beads. She has some black beads and some gray beads. She has 2 more black beads than gray beads. How many beads does she have in all? A. 6 gra
Mr. McTaggert notes that a Private Fee-for-Service (PFFS) plan available in his area has an attractive premium. He wants to know what makes them different from