Respuesta :

Answer:

4 packages

Step-by-step explanation:

Given:

Total amount of money : $16

Cost of 1 package : $4

Hence number of packages you can buy for $16

= total amount of money ÷ cost of 1 package

= $ 16 ÷ $4

= 4 packages

Answer:

4

Step-by-step explanation:

4*4=16 (not sure if tax included if so, 3)