washimusa washimusa 16-01-2019 Mathematics contestada josh spends 40 cents out of every dollar on snacks and 14 cents out of every dollar on school supplies. he puts the rest in a savings account. if josh earns 32.00 per week cutting lawns, how much does he save per week