Respuesta :

Answer:

See Below

Step-by-step explanation:

This is very simple, but I can help more if you're stuck.

Take the number of pounds multiplied by the cost per pound.

For example, if I had 5 pounds of peaches, and they are $2 per pound...

5 pounds * $2 per pound = $10

Try it on your own :)

4*1.58= 6.32
. 2*2.50=.5

6.32+. 5=6.82