You bought a magazine for 7.95 and four bags of candy. You spent a total of 23.75. How much was each bag of candy?


Show all of your work and include a let statement please

Respuesta :

Each bag of candy is $4.95.


If you multiply 4.95 by 4 you get 15.8.



I'm not sure what a let statement is. Sorry. (Please don't report me.) Once I got reported because my answer wasn't good enough. (Please don't report me for putting that there.)


(Please don't report me.)

Give branliest.