Respuesta :

lets find the unit rate for each person.

Sonya:

$417.96 for 27 hrs

417.96 ÷ 27 = 15.48

$15.48 per hr

Taylor:

$495.36 for 32 hrs

495.36 
÷ 32 = 15.48

$
15.48 per hr

$
15.48 = $15.48

They both make the same amount of money per hr.
They both make the same amount of money $15.48 per hour... $417.96/27 = $ 15.48 $495.36/ 32= $15.48