Respuesta :
lets find the unit rate for each person.
Sonya:
$417.96 for 27 hrs
417.96 ÷ 27 = 15.48
$15.48 per hr
Taylor:
$495.36 for 32 hrs
495.36 ÷ 32 = 15.48
$15.48 per hr
$15.48 = $15.48
They both make the same amount of money per hr.
Sonya:
$417.96 for 27 hrs
417.96 ÷ 27 = 15.48
$15.48 per hr
Taylor:
$495.36 for 32 hrs
495.36 ÷ 32 = 15.48
$15.48 per hr
$15.48 = $15.48
They both make the same amount of money per hr.
They both make the same amount of money $15.48 per hour... $417.96/27 = $ 15.48
$495.36/ 32= $15.48