avaga1216 avaga1216 14-01-2024 Mathematics contestada Chrissy’s unit rate is 4 miles in 1 hour, or 4 miles per hour. 1) Gina bought a 3-liter bottle of 1) __________ soda for $3.96. What is the unit rate for the soda