Exercise 13-13 (Algo) Sell or Process Further Decision [LO13-7]Wexpro, Inc., produces several products from processing 1 ton of clypton, a rare mineral. Material and processing costs total $53,000 per ton, one-fourth of which is allocated to product X15. Seven thousand units of product X15 are produced from each ton of clypton. The units can either be sold at the split-off point for $16 each, or processed further at a total cost of $8,600 and then sold for $21 each.Required:1. What is the financial advantage (disadvantage) of further processing product X15?2. Should product X15 be processed further or sold at the split-off point?